težave na delovnem mestu

Zakaj se mladi vedno bolj pretvarjajo, da imajo polne roke dela?
30. 03. 2025 09.07Generacija Z se v pisarni poslužuje "taskmaskinga" – glasnega tipkanja, hitre hoje in nošenja slušalk, da bi izgledali zaposleni. Preverite, kako podjetja in delavci reagirajo na ta trend.

Slovenca zaposlujeta tiste, ki imajo največje težave pri vključevanju v delovno okolje
26. 03. 2025 04.41Mojca in Mitja, zmagovalca projekta Štartaj Slovenija in ustvarjalca HIT PRODUKTA 2024, sta s sadnimi trakci HUDO DOBRO navdušila ne le z odličnimi okusi, temveč tudi z izjemno zgodbo podjetja, ki združuje inovativnost in družbeno odgovornost. Kako njuno podjetje spreminja življenja in ustvarja priložnosti za ranljive skupine, si preberite v nadaljevanju članka.

Ali je vaš sodelavec ljubosumen na vaše uspehe?
09. 03. 2025 04.49Kaj sploh storiti, ko na delovnem mestu začnete nizati uspehe, vaš sodelavec pa ima zaradi tega ljubosumne izpade?

Ali je še mogoče najti službo, kjer ni stresa?
03. 02. 2025 04.50Le kdo si ne želi zaposlitve, ki mu ne bo povzročala stresa. Številni so odločeni, da jo bodo našli in da jim bo takrat kariera zacvetela. Bo res tako?

Če na delovnem mestu počnete to, imamo rešitev za vas!
31. 01. 2025 04.55Ali imate navado vse narediti v zadnjem trenutku? Psihologinja razkriva, zakaj odlašamo in kako premagati prokrastinacijo.

6 načinov, kako preprečiti izgorelost na delovnem mestu
27. 01. 2025 04.31Izgorelost na delovnem mestu je vse pogostejša. Preberite 6 praktičnih nasvetov, kako preprečiti stres, ohraniti ravnovesje in poskrbeti za svoje zdravje.

Psihopati med sodelavci: metoda 'sive skale' vas lahko reši
27. 01. 2025 04.15V službi se srečujemo z različnimi ljudmi, med katerimi so tudi posamezniki, ki na prvi pogled delujejo karizmatično in sposobno. Vendar pa njihovo vedenje pogosto povzroča zmedo in spore, negativno vpliva na delovno vzdušje ter škoduje ugledu in uspešnosti podjetja. Kako prepoznati psihopata na delovnem mestu in kako se zaščititi pred njim, pojasnjuje direktorica Inštituta za znanstveno proučevanje in raziskovanje psihopatije, dr. Leonida Zalokar.

Zakaj mladi iščejo karierne nasvete na TikToku?
23. 01. 2025 11.40Zakaj se vse več pripadnikov generacije Z vse bolj zanaša na karierne nasvete na platformi TikTok in katere teme so najbolj priljubljene na platformi TikTok (CareerTok)?

Od šestmestnih številk do 24 evrov na uro – nekoč sanjsko plačani, sedaj na trgu dela
23. 01. 2025 04.05Nekoč so prejemali sanjske zneske za svoje delo, a po izgubi službe so se morali postaviti na realna tla, saj tudi oni morajo plačevati račune, hrano in streho nad glavo. Kako se na zahtevnem trgu dela znajdejo ljudje, ki so navajeni na visoke plače?

Nemci se zaradi boljših plač in pogojev zgrinjajo v drugo evropsko državo
06. 01. 2025 10.17Vse več nemških negovalcev odhaja na delo v sosednji Luksemburg, saj so tam očutno višje plače in boljši delovni pogoji. V Nemčiji so razmere v sektorju oskrbe že zdaj izredno slabe in ni videti, da bi se lahko izboljšale.

Preprečevanje sindroma suhih oči pri zaposlenih: Nasveti za zaščito oči pred izsušitvijo
03. 01. 2025 15.27Osem ur gledate v računalnik? Delate v slabo osvetljenih prostorih? Nimate primerne zaščitne opreme in med delom vam nečistoče zaidejo v oči? Delate na prepihu? V članku nekaj nasvetov, kako poskrbeti za suhe oči.

5 skrivnosti za vzpostavitev boljšega odnosa s šefom
03. 01. 2025 15.26Zdrav in spoštljiv odnos z vodjo lahko izboljša vašo moralo in produktivnost ter nenazadnje spodbudi vašo kariero. Če si želite odnosa, ki presega "dobro se razumemo", si poglejte pet predlogov za vzpostavitev močnejšega zavezništva z nadrejenim.

Po mnenju kariernih svetovalcev bi morali vsako jutro pred delom početi naslednje stvari ...
27. 12. 2024 08.44Če želite dan preživeti uspešno, potem morate jutro začeti tako, da boste čez dan poželi tisto, kar ste zjutraj posejali. Karierni svetovalci razkrivajo najboljše nasvete, kako čim bolje izkoristiti ta del dneva. Ne glede na to, ali imate težave z upravljanjem časa ali pa želite že zjutraj imeti čisto vse obveznosti pod nadzorom, si oglejte spodnje nasvete. Zagotovo boste začeli drugače razmišljati o svojih jutrih.

Je generacija Z najbolj obremenjena generacija na delovnem mestu?
17. 12. 2024 04.26Skoraj vsi delavci se spopadajo z ekonomsko negotovostjo in poklicnim stresom. Najmlajši delavci pa morda čutijo ta pritisk bolj kot vsi drugi. Zakaj?

Kako izboljšati svoje možnosti za napredovanje?
12. 12. 2024 04.23Želite napredovati v karieri ali pridobiti boljšo plačo? Preberite ključne nasvete za izstopanje, izboljšanje veščin in gradnjo odnosov, ki vas lahko pripeljejo do napredovanja.

Kako se spopasti s prazničnim stresom v službi?
10. 12. 2024 04.16Ravnajte premišljeno in izberite le nekaj dogodkov, ki se jih boste udeležili.

Zakaj mladi raje menjavajo službe?
01. 12. 2024 04.10Mladi menijo, da bodo le tako prišli do višjih plač in napredovanja. Pa bodo res?

Zakaj delavnost ni vedno dovolj za vzpon po karierni lestvici?
24. 11. 2024 04.15Za napredovanje na svoji poklicni poti potrebujete tudi zdravo mero samopohvale.

Kako se ne obnašati v službi? Imamo odgovore
18. 10. 2024 04.01Se sploh zavedate, kako se obnašate na delovnem mestu, kjer veljajo pravila profesionalnosti? Ustavite se, umirite in razmislite, kakšen vtis oddajate. Kako vas sodelavci dojemajo? In katere so tiste lastnosti, ki niso preveč priljubljene?

10 trendov generacije Z na delovnem mestu
11. 10. 2024 04.36Generacija Z je verjetno ena najbolj analiziranih generacij, odkar je vstopila na trg dela. Razlog za to je verjetno dejstvo, da gre za prvo generacijo, ki je bila rojena v dobi interneta in katere oblikovanje identitete v najbolj občutljivih letih je zaznamoval svet medijev in družbenih omrežij. Govorimo o današnjih mladih, ki so rojeni po letu 1995 in so tako kot vsaka prejšnja generacija na svet prinesli povsem drugačne vrednote, obnašanja in pričakovanja.

Kdaj zaposleni potrebuje digitalni detoks in kako naj ga izvede?
09. 10. 2024 04.20V današnjem digitalnem svetu, kjer je delo vedno bolj povezano s tehnologijo, nenehna povezanost prek e-pošte, sporočil in družbenih omrežij postaja del vsakdana. Čeprav to prinaša številne prednosti, pa lahko prekomerna uporaba digitalnih naprav vodi v izčrpanost, zmanjšano produktivnost in celo izgorelost. V takšnih situacijah je lahko digitalni detoks prava rešitev za zaposlene. Ampak, kdaj je pravi čas za detoks in kako naj ga zaposleni izvede? Prav tako pa je pomembno vprašanje, kako naj se na to odzove delodajalec?

Slabo duševno zdravje zaposlenih vodi v več bolniških odsotnosti in nižjo produktivnost
08. 10. 2024 04.01Slabo duševno zdravje zaposlenih za delovne organizacije pomeni nižjo produktivnost ter višje stroške zaradi bolniških odsotnosti zaposlenih in fluktuacije, so na NIJZ opozorili pred četrtkovim svetovnim dnevom duševnega zdravja. Delo v neurejenih delovnih pogojih lahko namreč poslabša duševno in telesno zdravje zaposlenih.

Zakaj se te delavke hitrejo starajo?
06. 10. 2024 04.39Raziskave povezujejo sedenje s številnimi drugimi zdravstvenimi težavami – sedenje je lahko odgovorno za debelost, visok krvni tlak, visok krvni sladkor, odvečno telesno maščobo okoli pasu in nezdrave ravni holesterola.

Tudi vi v službi počnete to?
03. 09. 2024 04.43V službi preživimo velik del svojega življenja, po nekaterih ocenah celo tretjino svojega aktivnega časa. Dolgotrajno sedenje in nepravilna drža pred računalnikom, nepravilno dvigovanje težkih predmetov, nezdrava prehrana ter številne druge navade lahko dolgoročno škodujejo našemu zdravju. Zato je izredno pomembno, da za svoje zdravje skrbimo tudi med delovnim časom. Če imamo delodajalca, ki razume in podpira zdrav življenjski slog svojih zaposlenih, je ta naloga precej lažja.

Ste dobili boljšo ponudbo? Kako trenutnemu delodajalcu povedati, da se poslavljate?
02. 09. 2024 04.31Ste našli nov izziv, novo službo? Najbrž se vsakdo vsaj enkrat v življenju znajde v situaciji, ko mora podati odpoved. A kako to storiti dostojanstveno in tako, da se ne zapletete v nepotrebne težave?

Pravilnik o ročnem premeščanju bremen stopil v veljavo. Kaj morajo storiti delodajalci?
01. 08. 2024 08.46Z današnjim dnem je po letu dni prehodnega obdobja kljub nasprotovanju delodajalske strani v uporabi nov pravilnik o ročnem premeščanju bremen, katerega osrednji cilj je zajeziti tveganja, ki vodijo do kostno-mišičnih obolenj. Ta so v Sloveniji vzrok za četrtino bolniških odsotnosti, pogosto vodijo tudi v invalidnosti.

Kako ohraniti motivacijo za delo, ko so vsi drugi na dopustu?
12. 07. 2024 04.33Med počitnicami se lahko zdi, da je že najmanjši napredek kot "sizifovo delo". Ne morete načrtovati pomembnega sestanka, ker so ključni akterji na dopustu. Ne veste, kje najti podatke, ki jih potrebujete, ker so vaši analitiki odsotni. In ne morete dokončati predstavitvenega načrta, ker vašega šefa ni zraven, da bi mu dal zeleno luč. V času dopustov je težko biti v službi, saj se lahko delo zdi nesmiselno in frustrirajoče.

Bi tudi vi imeli tako v službi?
11. 07. 2024 04.30Ko se zaposleni ne boji povedati svojega mnenja ali narediti napake, takrat lahko ekipa doseže velike preboje. Psihološka varnost je namreč ključna za to, da si zaposleni upajo ustvarjalno razmišljati. A kako jo lahko dosežemo?

Delavci srednjih let se na trgu dela soočajo s starizmom
24. 06. 2024 06.54Delavci iz generacije X se odločajo za vse vrste delovnih mest, zlasti ker delodajalci menijo, da so mladi ljudje bolj prilagodljivi.

Prihajajo visoke temperature, sindikati delodajalcem sporočajo to!
18. 06. 2024 12.06Konfederacija sindikatov 90 v času visokih temperatur delodajalce poziva k ustreznim ukrepom za zaščito delavcev. Po njihovih izračunih je z vidika varnosti in zdravja pri delu ob vročini izrazito ogrožena več kot polovica delovno aktivnih. Delodajalcem med drugim svetujejo, naj zmanjšajo intenzivnost dela in delavcem zagotovijo osvežilne napitke.